Gyermekkora óta élsportoló szeretett volna lenni Kiss Axel, a DEAC kézilabdázója. A folyamatos pozitív visszacsatolások mindig arra ösztönözték, küzdjön az álmaiért. Ennek köszönhetően vált szeretett hobbija a hivatásává. A fiatal sportoló és edző a BiztoSportnak adott interjújában elárulta, szerinte milyen mentalitás jellemzi a profikat, de emellett mesélt a jövőbeni terveiről, edzői és sportolói pályafutásáról is.
Mit lehet tudni eddigi sportolói pályafutásodról, milyen kitűzött célokat sikerült megvalósítanod ez idáig?
Mindegyik korosztályos válogatottban szerepeltem már, vagy részt vettem az edzőtáboraikban. Szerencsére elmondhatom azt is, hogy három éven át játszottam az NB I.-ben, illetve Orosházával megnyertük az NB I./B-s bajnokságot a 2018/19-es szezonban.
A jövőben milyen sikereket és eredményeket szeretnél elérni a kézilabdában?
Jelenleg az egyéni célom, hogy minél meghatározóbb játékos legyek a mostani egyesületemnél. Sajnálatos módon a felnőtt válogatottat még nem sikerült elérnem, így a fő célkitűzésem, hogy újra az NB I.-ben kézilabdázhassak, és bekerüljek a magyar válogatott csapatba.
Mit gondolsz, milyen tulajdonságok elengedhetetlenek ahhoz, hogy valaki profi sportolóvá válhasson?
Egy sportolónak elengedhetetlen, hogy tisztában legyen a testi képességeivel. Ismernie kell a saját határait, és tudnia kell, hogyan feszegesse azokat. Mindezek mellett fontos az alázatos munka, ami rengeteg áldozattal és lemondással jár. Egy sportoló életében mélypontok is előfordulnak – például egy sérülés vagy rossz teljesítmény a mérkőzéseken –, ezért meg kell tanulnia kezelni az ilyen helyzeteket is, és pozitívan látni a dolgokat. A legfontosabb tényező emellett a céltudatosság: mindig a cél lebegjen a szeme előtt annak, aki szeretne profi szintre emelkedni.
Amellett, hogy a DEAC jobbszélsőjeként lépsz pályára, a debreceniek U10-es kézilabdacsapatának felkészítésében is részt veszel. Edzőként mit szeretnél átadni a jövő tehetségeinek?
Próbálom minél jobban megszerettetni a gyerekekkel a kézilabdát és magát a sportot. Az edzői pályafutásom célkitűzése célja, hogy egy első osztályú ificsapatot irányíthassak.
Mit tanácsolsz azoknak, akik a kézilabdában szeretnének profi szinten jeleskedni?
Akik profi kézilabdázók szeretnének lenni, azoknak el kell fogadniuk, hogy a sport nem habostorta. Sok áldozatra és munkára van szükség ahhoz, hogy valaki eljusson oda, ahova szeretne. Ennek ellenére azt tanácsolom, hogy ne teherként, hanem lehetőségként tekintsenek a sportra, ugyanis azt vallom, mindenre – például küzdelemre, csapatmunkára és koncentrációra – megtanítja az embert.
Korábban már volt egy sportsérülésed. Hogyan élted ezt meg, illetve milyen rehabilitációs módszerrel sikerült a felépülés?
Sajnálatos módon 2018-ban vállsérülést szenvedtem, amiben a porc és a csont is sérült. Állandó mini ficamok keserítették meg az életem, ezért még abban az évben Latarjet műtéten estem át. Nagyon rosszul éltem meg, hiszen ez előtt nem volt komoly sérülésem, illetve pont akkoriban kerültem fel a felnőtt csapatba, ahol kezdtem meghatározó játékossá válni. Szerencsére nem a lövő vállam sérült, így rövidebb időbe telt a rehabilitációm.
Sportolóként miért döntöttél úgy, hogy a BiztoSportot választod?
A vállsérülésem előtt „szerencsére” már rendelkeztem egy alapszintű sportbiztosítással, de valójában csak amikor megtörtént a baj, akkor láttam be igazán, hogy a sérüléseket nem mindig **lehet elkerülni. Ennek az esetnek a hatására döntöttem egy komplexebb, személyre szabott sportbiztosítás mellett. Pozitívum számomra, hogy a BiztoSport nem csak az anyagi, de a mentális támogatásra is figyelmet fordít, és utat mutat a sportolóknak, ami nagy segítséget jelent a mai világban.
Úgy érzed, érdekel és Neked való a személyre szabott sportbiztosításunk, de még nem vagy biztos a döntésben? További információkra van szükséged, hogy tudd, melyik a Neked legmegfelelőbb szolgáltatásunk? Jelentkezz pár kattintással ingyenes konzultációnkra, és kis időn belül felvesszük veled a kapcsolatot.
Thank you for subscribing!
Have a great day!