Új ügyfelünk, Temesvári Gábor a NEKA NB1-es kézilabda csapatának alapembere és korosztályos válogatott. A vele készült interjúban mesélt nekünk a sérülés nehézségeiről, a válogatottságról és céljairól, terveiről is.
Minek köszönhető, hogy sportszerűen kezdtél el kézilabdázni?
A szüleimnek az a felfogása, hogy minden kisgyereknek kell valamit sportolnia, és mivel Apukám kézilabdázott ezért kipróbáltam azt is, és végül ott ragadtam köszönhetően a jó adottságaimnak is.
Mennyire tudod kamatoztatni kivételes magasságod a sportban, milyen előnyökkel jár ez a sportágadban?
Nem sok játékosnak adatik meg az a magasság, mint nekem, és én próbáltam is ezt mindig a lehető legjobban kihasználni. A kézilabda egy olyan sportág, ahol habár bármilyen testalkattal lehet az ember sikeres játékos, mégis nagyon sokat tud segíteni az a magasság, ami nekem megvan, támadásban is, de leginkább védekezésben.
2015-ben sikerült egy közös képet készítened Nagy Lászlóval. Most viszont a gyerekek már rád is példaképként tekintenek, és veled szeretnének fotózkodni. Milyen érzés ez számodra?
Nagyon furcsa érzés, egyáltalán nem szoktam még hozzá. Még mindig úgy érzem, hogy nagyon fiatal vagyok és számomra is még mindig vannak olyan játékosok, akikre követendő példaként tekintek. De egyúttal nagyon felemelő és jó érzés, hogy felnéznek rám, és egyúttal nagyobb felelősséget is érzek, hogy minél jobb példát mutassak.
Milyen sportoló/példa szeretnél lenni a kézilabda sportágában?
Olyan sportoló szeretnék lenni, aki a pályán és azon kívül is példát mutat az élet minden területén. Szeretném minél jobban segíteni a csapatomat az összes lehetséges módon, valamint a lehetőségeimből és a karrieremből is szeretném kihozni a lehető legtöbbet.
Miért tartod fontosnak, hogy az élsport mellett az egyetemet is elvégezd?
Sajnos jó pár példa van arra, hogy egy sérülés bármikor tönkre tehet egy karriert. De ha ez nem is történik meg, az élsport akkor sem tart örökké. Ezért fontos, hogy "több lábon álljunk", és felkészüljünk minden lehetőségre.
Miért áll hozzád közel a gazdálkodás és menedzsment, mi a terved ezzel a képzéssel a jövőben?
Fiatalabb koromban is már érdekelt, hogy hogyan működik egy vállalkozásnak, egy sportklubnak vagy akár egy országnak a gazdálkodása, és minden, ami ehhez hozzátartozik, így kézen fekvő volt ez a választás. Később majd szeretném elvégezni a sportközgazdász mesterképzést, hogy egy sportklubnál el tudják majd helyezkedni valamilyen gazdasági vezetői szerepkörben.
Milyen érzés volt, hogy a NEKA első NBI.-es szezonjában te is részese lehettél a csapatnak? Milyen tapasztalatokat adott ez a kezdő év neked és a csapatnak?
Nagyon sokat tanultam abban az évben, és nagyon jó volt, hogy a közösen kiharcolt NB1/B bajnoki év után az első osztályban mutathattuk meg, mit tudunk. Más volt az egész év, mint a másodosztályban, akár az ellenfeleket, akár a körítést nézve, de mindannyian nagyon élveztük.
Mit jelent számodra, hogy már az utánpótlás válogatottnak is tagja lehettél? Szerinted ez minek köszönhető?
Mindenekelőtt nagyon nagy megtiszteltetés, hogy a hazámat képviselhettem az utánpótlás válogatottakban. Valamint a fejlődésünk szempontjából is fontos volt, hogy más országok legjobbjaival mérettethettük meg magunkat.
Milyen tapasztalatot ad az, amikor nem csak hazai, de külföldi, (szinte) ismeretlen kézilabdázók ellen is megmérettetheted magad a csapatoddal?
Nagyon sok tapasztalatot gyűjtünk és rengeteget fejlődünk ezeken a meccseken, valamint mindenkitől lehet valamit tanulni, és minél különfélébb játékosokkal találkozunk, annál sokrétűbb lehet a technikai és taktikai repertoárunk. Valamint a meccsek miatt megismerjük a mi korosztályunk külföldi játékosait, ami későbbi karrierünk során még előnyünkre válhat.
Milyen célokat tűztél ki magad elé az élsportot illetően?
Szeretnék egy nap egy Bajnokok Ligájában induló csapatban, illetve a válogatottban játszani. Kis korom óta ez a cél lebeg a szemem előtt.
Van-e olyan csapat, amelyikben mindenképp szeretnél majd játszani? És miért?
Ahogy mondtam, az a célom, hogy a Bajnokok Ligájában játsszak, de különösebben nincs olyan csapat ahová mindenképpen szeretnék elmenni. Nekem mindig az volt a felfogásom, hogy olyan csapathoz megyek, ahol akarnak engem és szeretnének a csapatban tudni.
Hogyan szerezted azt a térdsérülésed, ami miatt a közelmúltban műtétre szorultál?
Nem volt olyan pillanat, amire vissza tudnám vezetni ezt a sérülést, hogy akkor történt valami a térdemmel. Az egyik junior válogatott meccs után duzzadt be a térdem, de nem volt fájdalom, és végig tudtam játszani vele a szezont, és a junior VB-t is szerencsére. De sajnos a következő szezonban már nem tudtam úgy teljesíteni ahogy akartam, mert folyamatosan ki kellett hagynom pár hetet, ezért végül a műtét mellett döntöttünk.
Mennyire viselt meg, hogy elkerülhetetlen volt a műtét és maga a rehabilitáció? Hogyan, milyen segítséggel tudtad ezt az időszakot mentálisan feldolgozni?
Természetesen nem örültem a műtétnek, de abból a szempontból volt jó oldala, hogy megszűnt az a bizonytalanság, ami abban az időszakban uralkodott rajtam, és végre megtudtam, hogy mit kell csinálnom, hogy visszatérjek a pályára. Nehéz volt megemészteni, de már egy jó ideje járok sportpszichológushoz a NEKA-n, és sokat dolgoztunk azon, hogy ezt elfogadjam, illetve próbáltam minél jobban a rehabra, és más dolgokra fókuszálni mint a tanulmányaim.
Miért döntöttél a sportbiztosítás mellett? Mire vársz megoldást egy megfelelően kiválasztott sportbiztosítástól?
Volt korábban biztosításom, de sajnos a sportolókkal szemben nagyon szigorú kikötések voltak a szerződésemben, és a korábban említett sérülésem után nem is kaptam térítést. Ezt szeretném a későbbiekben elkerülni, és bebiztosítani magam sérülések esetére, hogy teljes erőbedobással a játékra koncentrálhassak.
További, ügyfeleinkkel készített interjúinkat itt találod. Ha érdekel a sportbiztosítás, kérjük, kérj konzultációt az oldalon és meg tudjuk beszélni a részleteket!